Nov TIMSS 2019 brez Slovenije

Z objavo mednarodnih podatkovnih baz je na mednarodni ravni zaključena raziskava TIMSS 2015. Začenja se TIMSS 2019, ki bo prinesel popolnoma novo merjenje znanja med učence. Na tablicah ali računalnikih bodo reševali aktivne, skoraj multimedijske naloge, projektne izzive in probleme iz matematike in naravoslovja. Po prvih vodenih poskusih so navdušeni vsi, učenci in raziskovalci. V celotnem TIMSS 2019, ki bo omogočil tudi še običajne papirne preizkuse, je prijavljenih 83 držav, od tega okoli polovica za eTIMSS.

Vendar ne Slovenija. V projektu ne bomo sodelovali. Kljub 20 letom trendov, uporabi izsledkov v šolah in pri razvoju kurikula ter veselju sodelujočih učencev in šol s sodelovanjem. Razlogov za odločitev na državni ravni je verjetno več in jih raziskovalci ne poznamo zares. participating countries in TIMSS19